Blog > Komentarze do wpisu

Czy widziałeś kiedyś 207 MILIONÓW dolarów w gotówce?

Pieniądze zostały ukryte wewnątrz ścian, walizek i szaf w domu położonym w jednej z najlepszych dzielnic miasta Meksyk. Pochodzą ze sprzedaży metaamfetaminy i jej pochodnych na terenie Stanów Zjednoczonych.

DEA wraz z Meksykańskimi służbami specjalnymi pracowały przez rok nad schwytaniem przestępców.

Podczas nalotu zarekwirowanych zostało również 8 luksusowych samochodów, 7 sztuk broni palnej oraz przyrząd do wytwarzania pigułek. Wszystko to działo się w zamkniętej dzielnicy Lomas de Chapultepec, którą zamieszkują głównie magnaci biznesu oraz ambasadorzy oraz inni dyplomaci. Siedem osób zostało aresztowanych na 3 miesiące.

Pomijając dolary, służby znalazły również 200,000 euro oraz 160,000 pesos.

Meksykański prokurator generalny Eduardo Medina Mora stwierdził w swoim oświadczeniu, że pieniądze były powiązane z największą siecią obrotu pseudoefedryny (najważniejszy składnik metaamfetaminy i pochodnych) na tej półkuli.

Mora powiedział, że grupa działała od 2004 roku i była prowadzona przez Chińczyka, który przyjął obywatelstwo Meksykańskie. Gangster podejrzewany o nadzór nad innymi obecnie pozostaje w ukryciu, najprawdopodobniej poza granicami kraju.

Udana operacja służb specjalnych powinna bardzo znacząco ograniczyć dostawy metaamfetaminy do Stanów Zjednoczonych, w których gangi latynoskie kontrolują przynajmniej 80 procent rynku.

 

 

 

 

 

 

 

 

sobota, 22 maja 2010, yafud

Polecane wpisy

Komentarze
2013/01/23 15:22:42
Ciekawe czy wypełnili formularze podatkowe?
Śmieszne historie


Śmieszne historie